Your search results

Kalkan At Safari

At safari veya diğer bir adı ile at turları, ülkemizin hemen hemen her yerinde yapılan en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Özellikle sahil beldelerinde yakın köyleri, çevredeki kanyonları görmek için en kolay ve heyecan verici yol at turu yapmaktır. Kalkan bölgesi, doğal ve tarihi güzellikleri ile her köşesi ayrı güzel bir bölgedir. Dağ köylerinin yanında antik kentleri, iskelelerin yanında antik limanları görmek mümkündür. Sahil şeridini denizden görmenin en iyi yolu tekne turu iken, ormanları ve iç kısımları yakından görmenin en güzel yolu atla dolaşmaktır.

At turu Kalkan ve Kaş bölgesinde çeşitli tur şirketler tarafından yapılmaktadır. Bu turlar genelde günde iki kez yapılır. Birincisi sabah erken saatlerde öğle güneşi çıkıp hava aşırı ısınmadan, ikincisi ise öğleden sonra gün batımı manzaralarını yakalamak için yapılır. Bu turların her biri kendine özgü manzaraları ile birlikte son derece heyecan vericidir. At gezilerine katılabilmeniz için hiç bir tecrübeniz olmasına gerek yoktur. Turlardaki atlar sakin, eğitimli ve sürekli tura çıkan atlardır. Tura başlamadan önce kısa bir bilgilendirme ile herkes kolaylıkla at sürebilir.

At safarilerde grup halinde hareket edilir. İsterseniz kişiye özel at turları da yapılabilir, ancak bunun fiyatı farklıdır. Kişiye özel yapılan turların süresi, destinasyonu da farklı olur. At ile koşu yapmak isteyen deneyimli kişiler, gruplardan ayrı farklı zamanlarda atla koşu yapabilirler.

Kalkan Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by