Kalkan Villa Kiralama

Kalkan Hakkında
Your search results

Kalkan, Akdeniz bölgesinde Kaş ile Antalya arasında bulunan, her mevsim tatil yapılabilen göz alıcı bir tatil beldesidir. Kalkan kiralık villa seçenekleri bölgede bulunan bir çok yere göre daha fazladır. Pırıl pırıl denizi, tepelere uzanan kendine has mimarisi ile Kalkan, tarihi özellikleri ile de yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Kalkan, Kaş’a 25 kilometre uzaklıktadır, Antalya merkeze 198 km, Dalaman havalimanına ise 120 km uzaklıktadır. Buraya en kolay ulaşım Dalaman havalimanına gelerek, oradan kara yolu ile devam etmektir. Aynı zamanda istersen Antalya havalimanına da uçabilir, oradan kara yolu ile devam edebilirsiniz. Pembe begonviller ile süslü sokakları, Bodrum’u andıran beyaz evleri ile Kalkan villa tatili için mükemmel bir yerdir. Estetik dokusu yanında tarihi dokusu da oldukça ilgi çekicidir. Eski adı Kalamaki yani güzel koydur. Antik zamandan bu yana varlığını devam ettiren kasabada hem antik mezarları, hem en hoş Osmanlı mimarisine sahip bazı yapıları görmek mümkündür. Bir tepe üzerine kurulu olduğu için hemen hemen tüm Kalkan tatil evleri deniz manzaralıdır. Kimi yakın kimi uzak olsa da hepsinin balkonundan, terasından muazzam gün batımları seyretmek mümkündür.

Kalkan kiralık yazlık villalar, haftalık aylık ya da bir kaç aylık olacak şekilde kiralanabilir. Sezona ve gün sayısına göre değişen bu villaların fiyatlarını belirleyen bazı özellikleri vardır. Özel havuzu olması, ortak havuzu olması ya da merkeze yakınlığı ile uzaklığı Kalkan kiralık villalarının fiyatlarında belirleyicidir. Ayrıca kış ile sonbahar ile ilkbahar ayları düşük sezon olarak kabul edildiği için fiyatlar daha uygundur, okullar kapandıktan sonra açılana kadarki sezon yüksek sezon olarak kabul edilir. Bu dönemde fiyatlar biraz daha yüksektir. Kalkan kiralık villaları, içerisinde ihtiyacınız olabilecek tüm eşyalar ile birlikte kiralanır. Yatak odalarına, mutfağında, salonunda ve bahçesinde eksiksiz mobilyaları bulunur. Isteğinize göre bir kaç  yatak odalı olanları yanında genç çiftler için daha küçük olanları da vardır.

Kiralık villalar, kalabalık gruplar için ekonomik tatil yoludur. Kendi yemeğinizi villanızda mutfakta yapabileceğiniz gibi isterseniz bulunduğunuz bölgenin yerel restoranlarında da yiyebilirsiniz. Kalkan kiralık villalarında kalıyorsanız, bölgenin lokal lezzetlerini mutlaka tatmalısınız. Farklı yöntemlerde pişirilmiş en taze deniz ürünlerini, yöresel tatlarla bezenmiş sabah kahvaltılarını mutlaka denemelisiniz. Yöresel pazarlardan taze sebze meyve alıp kendiniz de pişirebilirsiniz.

Kalkan doğası muhteşem olan, tarihi güzellikler ile bezenmiş harika bir tatil kasabasıdır. Evler çoğunlukla sadece yazın gelip kalan tatilcilerindir. Kalkan’da villa kiralamak, yerli yabancı çok sayıda turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle Avrupalı turistler tarafından ilgi gören Kalkan’da ve çevresinde yapılabilecek bir çok etkinlik vardır.

Kalkan Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by