Your search results

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı, bir kanyon ağzı plajıdır. Kalkan ile Kaş arasındaki ana yol üzerinde bulunan bu plaj, bir çok ankette dünyanın en güzel plajı seçilmiştir. Turkuaz, beyaz suları ve beyaz kumları ile Kalkan bölgesinin en güzel plajlarından biridir. Kalkan’de gezilecek yerler, görülmesi gereken plajlar denince akla ilk gelen yer de Kaputaş plajıdır. Kısa bir süre öncesine kadar plajda duş tuvalet, şezlong ya da şemsiye hizmeti verilmemekteydi. Plaja gidenler her şeyi yanında götürmek zorundalardı. Ancak şimdilerde plajda minik bir büfe dahi bulunan bir işletme vardır. Şezlongları, şemsiyeleri kiralayabilir bütün gün turkuaz sularda deniz keyfi yapabilirsiniz.

Kalkan’a yakın gezilecek yerlerde bir çok farklı plaj vardır. Suyu kumlar arasından süzülerek gelen ve bu sebeple bu güzel rengi alan Kaputaş plajına gitmek için dolmuşları kullanabilirsiniz. Çok merkezi bir noktada olduğu için bir çok dolmuş, otobüs Kaputaş plajından geçmektedir. Eğer özel aracınız varsa, çok daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızı yol kenarında bariyerlerin uygun olduğu noktaya bırakmanız gerekecektir, çünkü Kaputaş plajında otopark mevcut değildir.

Kaputaş plajının hemen yanında mavi mağara ve mavi mağara plajı yer alır. Bu plaj oldukça küçük, hafif çakıllı bir plajdır. Mavi mağaraya kano ile ya da yüzere ulaşabilirsiniz. Kara yolu ile ulaşımı biraz zor olabilir.

Kalkan Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by