Your search results

Kalkan’da gezilebilecek yerler

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı turistik bir mahalledir. Minik bir tepe üzerine kurulu mahalle, turizm açısından bölgenin en gelişmiş noktalarından bir tanesidir. Kalkan’da gezilecek yerler dediğimiz zaman çevresindeki bir çok yere göre çok daha fazla gezilip görülecek yere sahiptir. Kalkan, meşhur Likya yolu üzerinde yer almaktadır. Meis adasından gelen tüccarlar tarafından kurulduğu düşünülen bu tatil yöresinin kış nüfusu oldukça azdır. Yazın ise capcanlı bir hale gelir.

Antalya ile Fethiye arasında bulunan Kalkan kiralık villa ve kiralık tatil evleri ile uzun tatil sever ailelerin favori tatil mekanıdır. Arkadaş grupları, yeni evliler ve çocuklu aileler ile muhafazakar aileler Kalkan evlerini özellikle tercih ederler. Tepeye kurulan tatil beldesi her evin muazzam bir deniz manzarasına sahip olmasını sağlar. Bunun yanında birbirinden uzak, dışarıdan görülemeyen villalar özel hayatını dış gözlerden korumak isteyenler için idealdir. Kalkan kiralık villaları, huzur dolu güvenli bir tatil için en iyi seçeneklerden biridir. Kalkan’da kaldığınız sürece merkezde ve etrafında gezip görebileceğiniz bir çok yer vardır. Kısa yürüyüşler ile trekking yapabilir, çevredeki tepelere hiking yapabilirsiniz.

Kalkan’a oldukça yakın bir mesafede bulunan Kaputaş plajı, doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakır. Açık turkuaz sularda yüzüp beyaz kumlarda keyif yapmak için her gün Kaputaş’a gidip gelebilirsiniz. Kaputaş plajı çevresinde bir çok irili ufaklı plaj yer almaktadır. Bu plajların yanında bakir koyları gezebilir, kendi kendinize keşifler yapabilirsiniz. Kalkan’a oldukça yakın olan Kaş’ı da görmeden gitmemek lazım. Kaş, oldukça eski bir tarihi olan, antik tiyatrosuna kadar korunmuş yapıları ve kendine has tarzı ile çok orijinal bir yerdir. Kaş’a gidip de beğenmedim diyen yoktur. Kalkan gezi rehberine eklenmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi de Kaş’tır.

Kalkan halk plajı, ulaşımı en kolay olan bölgedeki en temiz plajlardan biridir. Araç kullanmadan plaja gidip gelmek isteyenler için bu plaj idealdir. Patara plajı da yakınlarda bulunan plajlardandır. Tarih severler bu bölgede gezi yaparken tarihe doyabilirler. St. Nicholas, Pirha, Demre (Myra), Simena, Kekova bu bölgede yer alan gezebileceğiniz onlarca antik kentten sadece bir kaçıdır.

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by