Your search results

Yamaç Paraşütü

Fethiye yamaç paraşütü konusunda en popüler olan yerdir. Tekirdağ’dan Aydın’a hatta İzmir’e kadar bir çok yerde de yamaç paraşütü yapılmasına rağmen ülkemizin yamaç paraşütü merkezi Fethiye daha doğrusu ölüdenizdir. İnanılmaz bir manzarası olan Babadağ’dan atlamak hayatınızın en heyecan verici ve en keyifli aktivitesi olabilir. Peki, yapmayanların korktuğu, yapanların bir daha olsa bir daha yaparım dediği bu yamaç paraşütü nasıl yapılır?

Fethiye Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapabilmek için deneyimli olmanıza hiç gerek yok. Yükseklik korkusu olmayan, 25 kilogram üzeri ve 100 kilogram altındaki kalp, tansiyon gibi rahatsızlıkları olmayan herkes Fethiye’de yamaç paraşütü deneyimini yaşayabilir. Yamaç paraşütü yapmak için öncesinde bu hizmeti sağlayan ajanslardan birini seçmeniz gerekiyor. Fethiye’de bir çok yamaç paraşütü hizmeti veren şirket vardır, size en güvenilir geleni seçebilirsiniz. Uçacağınız şirketi ve pilotu seçtikten sonra ertesi günü beklemeniz gerekiyor.

Sabah ya da belirlediğiniz bir saatte, yamaç paraşütü etkinliğini düzenleyen kişiler sizi otelinizden veya kaldığınız yerden alıp uçuşun yapılacağı yere kadar götürüyor. Uçuş kalkış için belirlenen genelde üç farklı nokta vardır. Bunlardan hangisi rüzgar açısından kalkışa uygunsa oraya gidilir. Uçuş noktasına gelindiğinde birlikte uçacağınız hocanız size gerekli bilgileri ve kısa eğitimi verir. Bunlar çoğunlukla nasıl koşacağınız, ne zaman duracağınız, inerken ve kalkarken neler yapacağınız ile ilgilidir. Eğitim alacağım diye merak etmeyin, Fethiye yamaç paraşütü dahil tüm yamaç paraşütü uçuşlarında pilot ile beraber olacaksınız. Bu sebeple sizin temel kalkış ve oturuş hareketleri dışında çok bir şey bilmenize gerek yok.

Uçuş süresi 25 dakika ile 45 dakika arasında değişmedir. Hava şartlarına, uçuş zamanına ve hocanıza göre bazen uzun ya da kısa olabilir. Yamaç paraşütü uçuşu süresinde pilot video çekimi ve fotoğraf çekimi yapar. Bunlar size yere indikten sonra bir usb içerisinde verilir. Uçuş fiyatları video ve fotoğraf çekimi dahil fiyatlardır.

Fethiye yamaç paraşütü sezonu

Fethiye yamaç paraşütü sezonu genelde haziran gibi başlar ekime kadar devam eder. Buradaki kriter havanın yağışlı olmaması ve aşırı ters rüzgarlı olmamasıdır. Yağışlar bittikten sonra ve yeniden başlamadan önceki aralık yamaç paraşütü yapmak için en iyi zamandır.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by