Your search results

12 ADALAR TEKNE TURU

Fethiye körfezi açıklarında yer alan adaları görmenin tek bir yolu vardır, o da tekne turu. 12 adalar tekne turu; Fethiye merkezden, Ölüdeniz’den, Hisarönü’nden, Ovacık’tan ve Çalış plajından yapılabilmektedir. Genelde aynı tekneler bu iskelelerin her birinde durup yolcularını alır ve devam eder. Bu iskelelerden turun başlangıç saatleri de farklıdır.

12 adalar Fethiye turu, sabah 10-30 arasında başlar. Tura katılacağınız iskeleye göre bu saatten 40-45 dakika öncesinde iskelede olmanız gerekebilir. Fethiye merkezde ya da bulunduğunuz yerdeki iskelelerde onlarca tur teknesi görebilirsiniz. Bu teknelerin aşağı yukarı hepsi aynıdır. Bazıları daha büyük tekneler bazıları ise daha küçük teknelerdir. Yelkenli olanları yanında iki katlı olanları, katamaran tarzı en büyük modelleri de vardır. 12 adalar turu genelde orta boy iki katlı tekneler ile yapılır. Bu teknelerin alt katında masalar ve oturma alanları vardır. Üst katın ise bir kısmının üzeri kapalıdır, büyük bir kısmı uzanmak ve güneşlenmek için açık olarak tasarlanmıştır.

Fethiye tekne turu programlarında tur fiyatına öğle yemeği dahildir. Öğle yemeği dışında tüm yiyecek ve içecekler ekstradır. 12 adalar turu içerisinde her şey dahil tur paketleri genelde bulunmaz. Öğle yemeğinde ızgara balık, et ve makarna ile salata vardır. Öğle yemeği belirlenen koylarda durularak yenilir. Her tur şirketinin öğle yemeği için durduğu koy farklıdır. Ancak tüm mavi turlarda gidilen koylar genelde aynıdır.

12 adalar turu Fethiye açıklarındaki benzersiz 4 farklı koya gidilerek yapılır. Yol güzergahı boyunca diğer adaları da görebilirsiniz. Çoğunlukla gidilen koylar; Tersane adası, Bedri Rahmi Koyu, Klopatra Hamamı, Kızıl Ada ve Samanlık koyu’dur. Bunun dışında Kızıl ada, Katrancı Adası, Yassıca adası, Akvaryum koyu ve Göcek adası da 12 ada turunda gidilen koylardır.

Fethiye 12 adalar turu, günübirlik tekne turu olup fiyatları sezona göre değişmektedir. Bayram tatili gibi yoğun zamanlarda tur fiyatları yükselebilir. Fethiye çevresindeki eşsiz koyları ve muhteşem adaları görmek için yapılabilecek en doğru şey tekne turu yapmaktır. Bu turlar dışında isterseniz kişiye özel tekne turları da yapılmaktadır.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by