Your search results

Fethiye’de yapılabilecek aktiviteler

Dünyanın en güzel ve özel köşelerinden Fethiye’de yapılabilecek aktiviteler sınırsızdır. Çevreisndeki yüksek dağları ile trekkinglerden hikinglere, yamaç paraşütüne, mavi turlara, tekne turlarına kadar aklınıza gelebilecek tüm etkinlikleri Fethiye’de yapabilirsiniz. Turkuaz sularının ortasında bir çok milli parkın yer aldığı Fethiye etkinlikler açısından çok zengindir.

Fethiye ölüdeniz mili parkını görmek, Fethiye’de yapılacak aktiviteler listesinde birinci sırada olmalıdır. Şehir merkezine çok yakın olan bu milli park, dünyada eşi benzeri olmayan bir doğal lagündür. Milli park orma içerisinde el değmemiş bir alandır. Bu ağaçların arasından geçerek bir anda asıl Ölüdeniz kısmına gelirsiniz. Buradaki su kıpırtısızdır. En rüzgarlı günlerde bile hiç dalgalanmayan bu denizin ne kadar ilerlerseniz ilerleyin seviyesi yükselmez. Yüzme bilmeyenler ve çocuklar için harika bir eğlence alanıdır. Ölüdeniz milli parkı dışında buradaki sahil attı da muazzam güzelliktedir. Turkuaz renkli sular pırıl pırıldır. Burada şezlong ya da şemsiye kiralaması yoktur, bu yüzden buraya gelmeden önce şezlong şemsiye gibi malzemelerinizi getirmenizi tavsiye ederiz.

Kelebekler vadisini görmek ise; Fethiye gezilecek yerler konusunda da Fethiye gezilecek plajlar konusunda da olmazsa olmazlardandır. Ölüdeniz milli parkı yanındaki iskeleden Kelebekler vadisi tekneleri kalkar. Bu tekneler çok sık değildir, günde bir kaç tanedir. O yüzden gitmeden önce saatlerini öğrenmenizde fayda var. Tekne ile yaklaşık10-15 dakika süren bir yolculuktan sonra ulaştığınızdaki göreceksiniz ki burası tıpkı bir film seti. Sessiz sedasız, arabalardan, şehir gürültüsünden her şeyden uzak olan Kelebekler vadisi Fethiye tatil rotanızın en keyifli durağı olmaya adaydır. Plajdan içerilere doğru yürürseniz ilerideki şelaleyi de görebilirsiniz. Ayrıca yılın doğru zamanında gitme şansınız olduğunda sabah erken saatlerde, sadece bu bölgede görülen turuncu siyah kaplan kelebeklerini de görebilirsiniz.

Yakaköy’ü görmek! Yakaköy, muhteşem doğasına, her yerinden sular akan serin ve havadar bir yer olmasına rağmen diğer Fethiye bölgeleri kadar popüler bir hale gelmemiştir. Çok bilinmese de Fethiye’ye gelip de görülmeden dönülmemesi gereken bir yerdir. Bu saydıklarımız dışında yapabileceğiniz diğer Fethiye aktiviteleri şunlardır;

  • Yamaç Paraşütü
  • 12 Adalar Tekne Turu
  • Dalyan Turu
  • ATV / Jip Safari
  • At Safari
  • Rafting
  • Tüplü Dalış turu

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by