Your search results

Saklıkent

Fethiye Saklıkent kanyonu, 18 km uzunluğunda ve 200 metre yüksekliğinde oldukça büyük derin bir kanyondur. Kalkerli arazida suyun aşındırdığı, kendine has bir rengi ve şekli olan bu doğa harikası alanda en dar yer 2 metreye kadar ulaşır. Saklıkent kanyonu, yılda ortalama 200 bin turistin ziyaret ettiği, oldukça ilgi gören bir yerdir. Fethiye merkezden kolaylıkla ulaşılabilen bu bölgede piknik alanları, rafting alanları, yüzme alanları ve tırmanış alanları bulunmaktadır.

Saklıkent kanyonu tabanı debisi yüksek, güçlü sularla doludur. Bu sebeple kanyonun giriş kısmında yüksek bir köprü vardır. Bu köprü su debisinin azaldığı yerde biter, isteyenler köprüden inerek kanyon içerisine doğru yürümeye devam edebilir. 18 km uzunluğu olan Saklıkent Fethiye kanyonu, yer yer aşırı daralır. Kapalı yerde kalma fobisi olanların, sudan korkanların, ayağında kaymaz ayakkabı ve başında koruyucu baret olmayanların kesinlikle bu kanyon içerilerine doğru ilerlememesi gerekir. Kanyon geçişi ancak ful ekipmanlı profesyonel gruplar tarafından yapılabilir.

Fethiye kanyonu denince akla gelen ilk yer olan Saklıkent’te rafting yapmak da mümkündür. Özellikle suyun debisinin yüksek olduğu bahar aylarında kanyon girişindeki nehrin debisi oldukça yükselir. Hızla akan bu su üzerinde sıcak havalarda serinlemek isteyen maceracılar rafting yapabilir. Rafting dışında minik botların üzerinde tek kişilik küçük rafting aktiviteleri de Saklıkent’te yapılan etkinliklerdendir.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by