Your search results

Fethiye Koyları

Fethiye koyları ile bölgenin en popüler ve en çok ilgi gören yerlerinden biridir. Koylar Fethiye merkeze oldukça yakın veya ulaşımın çok kolay yerlerdedir. Ayrıca bu koylara giden yolların birbirinden güzel manzarası vardır. Orman içerisinde kuş sesleri arasından gidebileceğiniz koylar dışında sadece deniz yolu ile ulaşabileceğiniz Fethiye’nin bilinmeyen koyları da vardır.

Aksazlar koyu

Fethiye aksazlar koyu, merkeze en yakın koylardan bir tanedir. Fethiye merkezden binebileceğiniz dolmuşlar ile kolaylıkla gidip gelebileceğiniz bu koyda piknik yaparak bütün günü keyifle geçirebilirsiniz. Aksazlar koyu Fethiye merkeze yaklaşık 4 km uzaklıktadır.

Samanlık koyu (Büyük samanlık koyu)

Büyük samanlık koyu olarak adlandırılan Samanlık koyu Fethiye merkeze 15 km mesafededir. Akvaryum kadar çok çeşitli canlı balıkların bulunduğu plaj temiz ve keyiflidir. Çocuklu aileler için piknik, dinlenme ve eğlenme mekanıdır.

Kuleli Koyu

Kuleli koyu Fethiye merkezine yakın olan en güzel koylardan bir tanesidir. Denizinin parlaklığı ve berraklığı ile ünlenen Kuleli Plajı’nda dalış, su altı sporları en popüler aktivitelerdir. Fethiye Kuleli koyunda, şezlong kiralayabilir, küçük ihtiyaçlarınızı çevre büfelerden temin edebilirsiniz.

Günlüklü koyu

Günlüklü koyu Fethiye’ye yaklaşık 17 kmlik bir mesafededir. Ağaçların altında doğal serinleme alanları bulunan Günlüklü koyu, diğer bir turizm merkezi olan Göcek’e 10 km uzaklıktadır. Tatil zamanlarında buraya çok sık dolmuş seferleri yapılır. Fethiye günlüklü koyu’nda , yemek yiyebileceğiniz küçük bir işletme de bulunmaktadır.

Katrancı Koyu

Katrancı koyu Fethiye’de kamp yapacak yer arayanlar için harika bir seçenektir. Çadır kurabileceğiniz, karavanla gidebileceğiniz ve bungalovlarda kalabileceğiniz bu alanda, denizle orman iç içedir. Fethiye Katrancı koyu plajı, sessiz sakin bir tatil arayanlar için ideal.

Kabak koyu

Kabak koyu Fethiye bölgesinin bir çok kişi için en benzersiz köşesidir. Ormanın denizle buluştuğu turkuaz denizi, incecik kumlu plajı, denize tepeden bakan bungalovları ile Kabak plajı, dünyanın en güzel plajlarından bir tanesidir. Kabak koyu, günlübirlik turlardan ziyade bir süre kalınması ve keyfi çıkarılması gereken özel bir alandır.

Kelebekler vadisi

Dünyaca ünlü Kelebekler vadisi Fethiye merkezden tekneler ile ulaşılabilen, kara yolu ile ulaşımı olmayan çok özel bir koydur. Ölüdeniz iskelesinden gün içerisinde bir kaç kez kalkan tekneler ile 15-20 dakika gibi bir sürede ulaşabileceğiniz vadi, kendine özel kelebek türleri ile bilindiği için bu adı almıştır. Etrafındaki her yerden yalıtılmış Fethiye Kelebekler vadisi, çeşitli kamp ve bungalov alternatifleri ile huzur dolu bir tatil için mükemmel bir seçimdir. Günübirlik turlar dışında uzun süreli tatiller için de uygundur.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by