Your search results

Çalış Plajı

Fethiye çalış plajı, bölgenin en geniş plajlarından biridir. Uzun sahil hattı boyunca kum plajı deniz keyfi için sakin ve konforlu bir alandır. Çalış plajı Fethiye merkeze yaklaşık 10 dakikalık bir araç mesafesinde bulunur. Fethiye merkezden ve Ölüdeniz sahilden dolmuşlar ile kolaylıkla gelinebilir. Fethiye körfezini saran plaj, geniş sahili boyunca birbirinden güzel dükkanlara, restoranlara ev sahipliği yapar. Ayrıca bu plaj, Fethiye sahili ile bitişik bir haldedir. Bu sebeple merkezden yürümek isteyenler de kolaylıkla plaja yürüyerek ulaşabilirler.

Çalış plajı otelleri, merkeze göre biraz daha ekonomik olan butik otellerdir. Bunların dışında deniz manzaralı, plaja yakın son derece konforlu olanları da vardır. Fethiye kiralık villa turizmi açısından çok gelişmiş bir yer olduğu için oteller daha çok kısa süreli ziyaretçiler tarafından tercih edilir. Üç- dört gün ya da bir hafta kalmak isteyen kalabalık gruplar ile aileler villa kiralama alternatiflerini tercih eder. Fethiye kiralık villalar, her bütçeye ve tarza göre hazırlanmıştır.

Fethiye Çalış plajı, gün batımında harika bir görüntüye sahiptir. En romantik akşam yürüyüşleri için tercih edebileceğiniz bu plajın en sıcak günlerde bile ferahlatıcı bir havası vardır. Düzenli esen rüzgarı sayesinde hem havası tem hem de serindir. Burası, çeşitli su sporu aktiviteleri ile çocuklu aileler ve gençlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Fethiye’de gezilecek görülecek yerler denince ilk akla gelen yer olan çalış plajı, karetta karetta kaplumbağalarının da üreme ve yaşam alanıdır. Plajda her an bir karetta karetta ile karşılaşabilirsiniz. Akşam saatlerinde plaja çıkan bu kaplumbağaları gün içerisinde denizde yüzerken açıklarda görme ihtimaliniz daha yüksektir.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by