Your search results

Yeni Nesil Tatil Deneyimi: Muhafazakar Villa Nedir?

Published on 5 Mart 2020 by techadmin

Tatil, yıl boyu çalışan ve stresli bir hayatla mücadele eden insanların adeta sıfırlanmasını ve yeni döneme taze bir başlangıç yapmasını sağlıyor. Tabii tatil kavramı insanların hayatında böylesine önemli bir rol oynadığından tatil deneyimini iyileştirmek amacıyla pek çok farkı tatil ve konaklama çeşidi ortaya çıkıyor. Muhafazakar villa tatili de ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan tatil tipleri arasında yer alıyor. Villa tatilcileri arasında popüler olmasına rağmen muhafazakar villa tatili halen tatil severlerin birçoğu tarafından bilinmiyor. Bu içeriğimizde “muhafazakar villa nedir?” sorusunu cevaplayacak ve sizi muhafazakar villaların tatil için adeta birer ideal konut olduğuna ikna edeceğiz.

Muhafazakar Villa Nedir?

“Muhafazakar” kelimesi sizi yanıltmasın, muhafazakar villa yalnızca sabit bir yaşam tarzına sahip olanlar için değildir. Eğer her yaz tatile çıkmadan önce konaklayacağınız lokasyonun sizin için uygun olup olmadığını düşünüyor ve komşularınızın nasıl insanlar olacağını merak ediyorsanız, muhafazakar tipte villalar tam olarak sizin için tasarlanmış demektir. Tabii ki de muhafazakar villalar ilk etapta mahremiyetine önem gösteren ve dini açıdan güvenli bir tatil yapmak isteyen kişiler için tasarlanmıştı ancak artan popülaritesi sebebiyle bu durum bir hayli değişti. Artık yalnızca muhafazakar kişiler değil, gözlerden uzak ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmek isteyen herkes bu özel korunaklı villalardan faydalanıyor.

Yani kısaca muhafazakar villa, bahçesi ve havuz bölgesi dışarıdan görülemeyecek şekilde duvarlar ile çevrilen ve konuklarına gözlerden uzak bir tatil vadeden villa tipidir. Yaşam tarzı fark etmeksizin tüm konuklar tercihlerini muhafazakar nitelikli villalardan yana yapabilir.

muhafazakar-villa-neden-en-iyi-villa-tipidir

Neden Muhafazakar Villalar En İyi Villa Tipidir?

Çünkü bu korunaklı villalarda tatil yaparken hiçbir şey konusunda endişelenmeniz gerekmiyor. Özellikle dini açıdan hassasiyeti olan kişiler ve aileler tatil dönemlerinde muhafazakar villaları tercih ediyorlar. Ancak bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi korunaklı villalar aslında yalnızca yaşam tarzından dolayı buna ihtiyaç duyan kişilere hitap etmiyor. Ailesiyle, eşiyle ya da arkadaş grubuyla gözlerden uzak bir şekilde tatil yapmak isteyen neredeyse herkes son zamanlarda bu villa tipini tercih ediyor.

Ortalama olarak otellerle aynı fiyata sahip olan bu villalar, konuklarına otellere oranla çok daha lüks bir tatil deneyimi sunuyor. Muhafazakar villaların bahçesini ve havuz terasını çevreleyen uzun duvarlar ya da çitler bulunuyor. Bunlar sayesinde villanın havuz bölümünün dışarıdan görülmesi adeta imkansız oluyor. Bu villalarda tüm tatilinizi kendiniz planlayabilir, dilediğinizce yemeğinizi pişirebilir, korunaklı havuzlarında serinleyebilir ve iyi tasarlanmış bahçelerde bölgenin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Muhafazakar Villa Tatilinin de Bir Dönemi Var Mıdır?

Villa tatili söz konusu olduğunda tatil severler genellikle bahar ve yaz aylarını tercih ediyor. Ortamın sıcak olması, hem villanın havuzundan hem de bölgenin plajından faydalanılabilmesi, açık ortamda mangal gibi aktivitelerin gerçekleştirilebilmesi ve yaz güneşinin keyfinin çıkarılabilmesi gibi pek çok husus tatil severlerin dönem tercihini etkiliyor. Ancak muhafazakar villa tatili söz konusu olduğunda tatil döneminizi yalnızca bahar ve yaz aylarıyla sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Özel olarak tasarlanan bazı villalarda kışın dahi keyifli vakitler geçirmenizi sağlayan kapalı havuz ve sauna olanakları bulunuyor. Ayrıca bazı tatil bölgeleri kışın da en az yazın olduğu kadar güzel oluyor!

muhafazakar-villa-tatili-donemi

Muhafazakar Balayı Villaları da Bir Hayli Revaçta

Çiftlerin balayı tatili için özel olarak tasarlanan ve donatılan balayı villaları, adeta yeni bir sektörün oluşmasını sağladı. Balayı dönemindeki çiftler tatillerini gözlerden ve insanlardan uzak bir şekilde geçirmek isteyeceğinden tatil severlere sunulan villalar bu doğrultuda özelleştirildi. Muhafazakar balayı villaları da bu özelleştirilmenin sonucunda ortaya çıktı. Temelde muhafazakar nitelikte villa ile aynı özellikleri taşıyan bu villalarda en belirgin fark iç tasarımdaki farklılıklar oluyor. Daha sıcak renklerle donatılan odalar konuklara maksimum konfor ve benzersiz bir estetik sunuyor.

Muhafazakar balayı villalarının yatak odalarında konuklara adeta bir VIP deneyimi yaşatan jakuzi gibi özelliklere yer veriliyor. Eğer balayı döneminde konaklamak için otelleri tercih ediyorsanız sizlere bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Muhafazakar balayı villalarının sizlere unutulmaz ve çok değerli bir tatil deneyimi yaşatacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

muhafazakar-balayi-villalari-da-revacta

Muhafazakar Villalar Hangi Tatil Bölgesinde Bulunuyor?

Villa tatili genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edildiğinden muhafazakar villalar da Ege ve Akdeniz bölgelerinde konumlanıyor. Villalar özellikle gökyüzünün mavisini, plaj kumunun altın rengini ve el değmemiş doğanın yeşilini bir araya getiren bölgelerde bulunuyor. Fethiye, Kalkan ve Gökova’da konumlanan villalar, tatil severler tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Muhafazakar villalar tatil severlerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla genellikle farklı bölgelerde konumlanıyor. Örneğin bazı villalar plajlara ve merkezi noktalara yakın bölgelerde yer alırken bazı villalar ise el değmemiş doğanın tam ortasında yer alıyor. Böylece tüm tatil severler kendi tercihine uygun bir tatil deneyimi yaşayabiliyor.

Muhafazakar Villa Fiyatları Herkese Hitap Ediyor Mu?

Tüm tatil konutlarında olduğu gibi muhafazakar villa fiyatlarını da belirleyen pek çok farklı parametre bulunuyor. Bazı özelliklerden feragat ederek oldukça uygun fiyatlara muhafazakar villa tatili yapmak mümkün oluyor. Ancak tatilinizi en iyi şekilde geçirmek istiyorsanız bütçenizi biraz daha artırmanız gerekebilir.  Genel olarak İslami villa fiyatlarını şu parametreler etkiliyor:

  • Villanın Konumu: Tıpkı diğer tatil konutlarında olduğu gibi villalarda da konum ücret konusunda en önemli hususlardan biri oluyor. Eğer tek bir adımla kendinizi denizde ya da bölgenin en şık restoranında bulmak istiyorsanız villanın fiyatı bir miktar daha artıyor. Ancak “Ben tatilimi doğayla iç içe geçirmeyi severim.” diyorsanız diğer tatil severlere oranla çok daha şanslı bir noktada yer alıyorsunuz.
  • Villanın Büyüklüğü: Pek de şaşırtıcı olmayan bir şekilde villanın oda sayısı arttıkça ücret de artıyor. Villalar genellikle 2, 4, 6 ve 8 kişiyi konuk edebilen yapılara sahip oluyorlar.
  • Ekstra Özellikler: Eğer villanın kapalı havuzu ya da saunası bulunuyorsa bu özellikler de villanın ücretini bir nebze artırıyor.

Muhafazakar Villa Tatilinin En Doğru Adresi: İslami Tatil Villaları

Eğer kusursuz ve huzurlu bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız muhafazakar villa seçenekleri için mutlaka geniş villa yelpazemize bir göz atmalısınız. Villa kataloğumuzun zengin çeşitliliği sayesinde kendinize ve tatil tercihlerinize en uygun villayı dakikalar içerisinde keşfedebilir, hızlı bir şekilde rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik villa tatiliniz ile ilgili tüm işlemleri biz hallediyoruz! Kaydınızı gerçekleştirdiğiniz andan itibaren rahat bir tatil geçirmeniz amacıyla gerekli tüm sorumluluğu üstleniyoruz.

Hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak tüm muhafazakar villalarımızı görüntüleyebilir ve benzersiz bir tatil deneyimi yaşamak için gereken ilk adımı atabilirsiniz!

İlgili Bağlantı: https://www.islamitatilvillalari.com/muhafazakar-villalar

 

 

 

 

 

 

Category: blog

Yorum Yazın