X
Rezervasyon ve Bilgi : 0252 612 92 35

Bodrum Villaları

Geçmişte Halikarnas olarak isimlendirilen Bodrum, turistik ve tarihi açıdan önemli bir tatil merkezdir. Bodrum tatil villaları, kültür tatili seven aileleri ve çiftleri bekliyor.

Bodrum 1522 Yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı İmparatorluğuna girmiş, Cumhuriyetin ilanından sonra ismi Bodrum olarak değiştirilmiştir. Bodrum kalesi, bembeyaz evleri, denize inen dar ve mimarisi bozulmamış sokakları, gümbetleri, tersaneleri ve yatlarıyla Bodrum baş döndürücü bir güzelliğe sahiptir.

Bodrum koyları ve kıyı köylerini de keşfe değer bakir köşelerdir. Mandalina bahçeleri, çam ve zeytin ağaçları, narenciye ve yel değirmenleri ile her köyde görülmeye değer doğal güzellikleri vardır. Tarihin Babası olarak kabul edilen Herodot M.Ö. 5. Yy.’da Bodrum’da doğmuştur. Dünyanın yedi harikasından Kral Mausolos’un Mozolesi, günümüzde çeşitli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan 13 bin kişilik antik tiyatro, Büyük İskender’in Halikarnas’a giriş yaptığı Mindos Kapısı ve St. Peter Kalesi Bodrum’da bulunan önemli tarihi eserlerdir. Kale 15. yüzyılda  şövalyeler tarafından 100 yıl gibi uzun bir sürede inşa edilmiştir. Bodrum Anadolu toprakları üzerinde en son ele geçirilen topraktır. Bodrum II. Mehmed zamanında kuşatılmış ancak I. Süleyman'ın Rodos Seferi sırasında ele geçirilmiştir. Bodrum Kalesi günümüzde dünyanın en büyük 2. Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir ve Doğu Akdeniz'de ayakta kalan en sağlam kale özelliğini taşır. Geçmişe yaptığınız büyülü yolculuğun yorgunluğunu Bodrum tatil villalarında dinlenerek, ılık yaz gecelerinin tadını çıkararak atabilirsiniz. Bodrum İklim olarak Ege ve Akdeniz iklimlerinin sentezinden oluşur. Yarımada olarak mikro klima alanı özelliğine sahiptir. Yaz aylarında genellikle hiç nem bulunmaz. Kış aylarında ise nem oranı hayli düşüktür. Bodrum’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları oldukça ılık ve yağışlıdır. Bodrum bitki örtüsü olarak belirgin bir şekilde ikiye ayrılır. Bodrum-Milas batı tarafında bitki örtüsü çalılık, fundalıklar ve dikenli otlarla kaplıdır. Bodrum – Milas’ın doğusunda yer alan bölge ise iğne yapraklı kızıl çam, yabani çilek, mersin ve sandal ağaçlarıyla kaplıdır. Bu doğal bitki örtüsü bölgenin hem oksijen hem de klima etkisindeki ikliminin kaynağıdır.

Ülkemizin en önemli tatil merkezi Bodrum, eşsiz koyları, keşfedilmeyi bekleyen gizli köşeleri, geçmişin tanığı önemli tarihi eserleriyle her mevsim tatilcilerin ziyaretine açıktır. Kara, hava ve deniz yoluyla kolayca ulaşabileceğiniz Bodrum’da kiralık villalarında, İslami Tatil Villaları'nın misafirlerine sunduğu ayrıcalıklar ile hayalinizdeki yaz tatilini huzur ve güven içinde geçirebilirsiniz. Villa dışından görünmeyen havuzu, muhafazakar ailelerin istekleri gözetilerek hazırlanan konsepti ile Bodrum kiralık villaları ziyaretçilerini bekliyor.

Seçminizle eşleşen villa bulunamadı. Lütfen farklı bir seçim kriteri belirleyiniz.