Your search results

Kalkan’da Yapılabilecek Aktiviteler

Sırtını verdiği tepenin önü deniz her yanı yeşil, Kalkan. Yerli yabancı herkesin ilgi odağı haline gelen Kalkan’da ne yapılır? Hepsi deniz manzaralı kiralık villa seçenekleri ile villa tatilinin her geçen gün daha popüler bir hale geldiği bu tatil beldesinde yapılacak şeyler bitmez. Tıpkı çevresinde gezip görülecek yerleri bitmediği gibi.

Kalkan, hem Kaş’a hem de çevre merkezlere oldukça yakındır. Bu da burayı alternatif tatil mekanı haline getiriyor. Sessiz, doğa ile başbaşa bir tatil geçirmek isteyenler için mükemmel bir alternatif olan Kalkan kiralık villaları, romantik balayı tatillerinden kalabalık arkadaş grubu tatillerine kadar her tarz tatile imkan oluşturuyor. Kalkan’da yapılacaklar listesi oluştururken nasıl bir tatil istediğinize bağlı olarak seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Sessiz sakin ve bol dinlenmeli tatil için daha çok evin, bahçenin balkonun keyfini çıkarabilirsiniz. Macera ve eğlenceli dolu bir tatil içi ise bol turlu, bol sporlu, bol denizli bir aktivite planı hazırlayabilirsiniz.

Batık şehri görün

Kalkan’da yapılacak aktiviteler konusunda ilk sırayı kekova turu alıyor. Kalkan’dan kalkan teknelerin çok büyük bir kısmı Batık şehir Kekova’ya tur düzenliyor. Bir ada olan Kekova, ancak tekne turu ile görülebiliyor. Herkesi kendine hayran bırakan su altındaki yapılar sizi tarihin derinliklerine götürebiliyor.

Kalkan İslamlar köyünü ziyaret edin

Biraz denizden uzaklaşalım, merkezden çıkıp kendimizi etrafı keşfetmeye adayalım derseniz Kalkan islamlar köyü, farklı bir atmosfer görmek için ideal. Köy kahvesinin yanındaki tarihi değirmeni gördüğünüzde, bu çam ormanı içerisindeki köyü daha çok seveceksiniz.

Kalkan plajlarını ziyaret edin

Denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkarmak için gidebilecek en doğru yerlerden biri Kalkandır. Kalkan plajları, belde merkezindeki plajların yanında onlarca çevre plajdan oluşur. Kaputaş plajı ile Patara plajı bunların en popülerleridir. Bu plajların yanında yollarda, her yerde irili ufaklı bir çok plaj Kalkan’da deniz sever misafirlerini bekliyor.

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by