Your search results

Tüplü Dalış Turu

Ege ve Akdeniz kıyıları dalış için dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesidir. Tarihinin çok eskilere dayanması sebebiyle su altı dünyası hem doğal hem de antik kalıntılar ile zenginleşmiştir. Çanakkale körfezinden Antalya kıyılarına kadar her yerde yapılabilen tüplü dalış turlarının duraklarından biri de Fethiye’dir. Fethiye dalış turları yanında tüplü dalış eğitimlerinin yapılıp sertifikalarının verildiği bir çok dalış okuluna ev sahipliği yapar. Geniş koyları, temiz ve parlak suları ile bir çok yerde dalış imkanı tanır.

Tüplü dalış yapmak için kalp, tansiyon gibi bir sağlık problemininiz olmaması yeterlidir. Deneyimli olmayı gerektirmeyen bu turlarda en fazla 7-10 metre derinliğe kadar dalış yapılmaktadır. İsterseniz bu konuda profesyonel hale gelmek için dalış okullarına gidebilir, sonrasında eğitim sertifikanızı alabilirsiniz. Tur olarak yapılan dalışlar eğitim amaçlı değildir. Tüplü dalış turu sabahtan başlayıp tüm gün süren bir aktivitedir. Sabah dokuz buçuk gibi tekneler ile açılınır, sonrasında akşam üzeri beş altı gibi dönülür.

Fethiye tüplü dalış turları genelde Dalyan açıklarında yapılır. Tur şirketine göre dalış bölgesi değişebilir. Turda ilk önce dalış eğitmeni tarafından dalış boyunca neler yapılacağı hakkında bilgiler verilir. Nasıl nefes alınacağı, nasıl iletişim kurulacağı, ekipman ve malzemelerin nasıl kullanılacağı anlatılır. Sonrasında ilk 5-7 metrelik deneme dalışı gerçekleştirilir. Bu ilk dalış yarım saat ile 45 dakika arasında sürer.

İlk dalıştan sonra dinlenme ve öğle yemeği vardır. Öğle yemeğinden sonra bir dalış daha vardır. Bu dalış genelde Akvaryum koyunda yapılır. Fethiye’nin en bilinen koyu olan Akvaryum koyundaki dalıştan sonra dönüşe geçilir. Tura katılan dalışçıların yanında onları sadece izlemek isteyen ancak dalış yapmak istemeyen kişiler de tura katılabilirler. Su üzeri güzellikler yanında su altı güzelliklerini de keşfetmek isteyenler tüplü dalış turunu Fethiye’de yapmadan tatilini sona erdirmemelidir.  

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by