Your search results

Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz, milli park çevresinde bulunmaktadır. Burası, antik çağ zamanlarında ışık ve güneş diyarı, Orta çağ zamanlarında ise Uzak diyar olarak adlandırılmaktaydı. Fethiye merkeze 13 km mesafedeki bu bölgede geniş plajlar yer alır. Milli park içerisindeki lagünde metrelerce ilerleseniz bile su seviyesi asla yükselmez. Dalga dahil hiç bir kıpırtı olmadığı için ölüdeniz olarak adlandırılır. Yemyeşil bir tabiat parkı halindeki Ölüdeniz, ihtişamlı Babadağ eteklerinde yer alır. Gün boyu deniz, kum ve güneş keyfi yapabileceğiniz bu muhteşem yerde yamaç paraşütü yapanları da izleyebilirsiniz. Hemen yukarıda bulunan Babadağ’dan atlayan yamaç paraşütçüleri mavi sular üzerinde süzülürken harika bir görsel şölen sunar.

Ölüdeniz Fethiye merkeze yakın olduğu gibi bunun yanında bir çok turistik yere de oldukça yakındır. Hisarönü, Ovacık, Belceğiz Ölüdeniz’de görülmesi gereken diğer yerlerdir. Belcekız plajı olarak da adlandırılan Belceğiz, Ölüdeniz’in hemen yanı başında tertemiz bir plajdır.

Hisarönü, gece boyu hareketli bir bölgedir. Bir çok restorant ve mağazanın bulunduğu belde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Ovacık, yine diğer koylar gibi ulaşımı kolay yakın yerlerden biridir. Ölüdeniz bölgesi, herkesin gönlüne göre yapacak bir şey bulabileceği çok eğlenceli bir bölgedir.

Fethiye Kiralık Villaları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

Yorum Yazın

WhatsApp Destek
Powered by